Sıkça Sorulan Sorular

Browse F.A.Q. Topics

Google

 • Arama Motorlarında Üst Sıralarda Çıkmak İçin Ne Yapılır?

  İnternet sitenizin öncelikle arama motorlarına uyumlu bir şekilde hazırlanması gerekir. Sitenize ziyaretçi gelmesini istiyorsanız ilk önce arama motolarının web sitenizi sevmesi gerekir. Web siteniz doğrudan erişimin dışında diğer kaynaklardan da ulaşılabilir durumda olmalı. Örneğin bir başka web sayfasından yönlendirme, sosyal medyada etkinlik gibi. Bunun sağlamak için Google web araçları etkin kullanılmalıdır.

 • Google arama sonuçlarında bulunamıyorum

  Bunun bir çok sebebi olduğu gibi olması içinde bir çok yolu var. Öncelikle web sitenizin doğru yapılandırılamamış olmasından ve yetersiz kalmasından dolayı Google sizi indexlemiyordur. Web tasarımcıların bir çoğunun bazen eksik bıraktığı taraflar olur. Örneğin sitenizin içeriklerini eksiksiz girmesine rağmen optimizasyon kısmını yarım bırakabilir. Neden bıraktın diyemezsiniz. Çünkü google optimizasyon işlemi ayrı bir işlem ve ayrı bir uzmanlık gerektirir. Kısacası sizin bütçenize ya da web tasarımcınızın insiyatifine  kalmıştır.

   

Web Site

 • Alan Adı (DOMAIN) Nedir?

  Domain’ in Türkçe karşılığı alan adı demektir. Domain, İnternet’ e bilgi sunan bir web sitenin veya hizmetin adıdır.

  www.promolarge.com bir alan adı yani domain’dir. Domainler kayıtlı isimlerdir ve şirketler genelde kendi şirketlerinin isminde domain alırlar. Bir domainin sonunda tr, es, au gibi ülke kodları ya da domain türüne bağlı olarak .com, .com.tr, .net,.net.tr, .org, .gov, .edu, .av gibi uzantılar yer alabilir.

 • (CMS) Yönetim Paneli Nedir?

  Yönetim paneli, web sayfanızın görünen tüm içeriklerini, görsellerini, videolarını yönetebilmenize yarayan arka planda çalışan web programlama dilleriyle desteklenen platformlardır. Kullanım amacınıza göre kullanıcıların yorum yapmalarını sağlayabilir, döküman ya da içerik paylaşımında bulunabilir, üye toplayabilir hatta üyelerinize mail veya sms bildiriminde bulunabilirsiniz. Kısacası isteğinize göre hazırlanan yönetim panelleriyle düşündüğünüz herşeyi yönetebilirsiniz.

  Bknz: CMS / Content Management System