prescription, you can turn to online pharmacy, which is very online pharmacy antibiotics amoxil online, On the day of the surgery, the patient comes in, discusses the procedure with the doctor, gets antibiotics to reduce risk of postoperative infection, receives spinal anesthesia and light sedation to reduce complications and are cleaned and prepped for surgery.

hese companies—marketing products called Advanced Skin Brightening Formula, Sunsafe Rx, Solaricare and Sunergetic—are putting people’s health at risk by giving consumers a false sense of security that a dietary supplement could prevent sunburn, reduce early skin aging caused by the sun, or protect from the risks of skin cancer,” the FDA said in a news release. “These companies were instructed to correct all violations associated with their products and were advised to review buyantibiotics24.net and product labeling to ensure that the claims they are making don’t violate federal law.

Sosyal medya neden bu kadar önemli?

Bir çok işletme sosyal medyadan bihaber faaliyet gösteriyor. Dijital dünyanın nimetlerinden haliyle faydalanamıyorlar. Bunun bir çok sebebi var. Ancak en önemli konu işletmelerin sosyal medyayı reklam aracı olarak görememesi. Sosyal medyayı bizim tarafımızdan anlatmak kolay ama uygulatması epey zor. İşletmeler bunun maddi külfet yaratacağını bildiğinden kendi dijital kitlesini yaratmaya koyuluyor. Haliyle imaj yerle bir olabiliyor.

Sosyal medyanın popülasyon lideri olan Facebook’un bu konuda ne dediğine bakalım istedik. Facebook için sosyal medya neden önemli? İşletmeler bunu neden bir külfet olarak görmemeli?

Dijital Reklamcılığa Giriş

Dijital reklamcılık sayesinde doğru mesajla, doğru zamanda, doğru kişilere erişebilirsiniz. İnsanların reklam panonuzun önünden geçmesini, 30 saniyelik TV reklamınızı izlemesini veya yerel reklamlarınızın sayfaları arasına gizlenmiş olduğu yerel bir dergiyi okumalarını beklemeniz gerekmez.

Daha önce işletmenizin tanıtımı hangi koşullarda yaptığınızı hatırlayın. Hedef kitlenizin bire bir tuttuğundan emin olabilir miydiniz? Kampanyalarınızda örneğin 15-20 yaş arası erkek çocuklara ulaşabildiğinizi size net rakamlarla söyleyen oldu mu?

İnsanlar neden reklam verir?

İşletmenizin büyüklüğü veya türü ne olursa olsun

, büyük olasılıkla reklam vermenizin birkaç nedeni vardır: insanları markanızdan haberdar etmek, markanız hakkında konuşulmasını sağlamak ve sonuç olarak, insanların reklamını yaptığınız ürün veya hizmeti satın almasını sağlamak.

Bugüne kadar girişmiş olduğunuz reklam kampanyalarınızın dönüşünü mutlaka almışsınızdır. Peki kampyanızda yer alan ürün ve ya hizmeti satın alan müşterileriniz sizin için ne söylemiş olabilir?

Neden dijital reklam vermeyi düşünmeliyim?

Reklamverenler çoğunlukla 3 temel adımdan oluşan bir satış “huni”sinden bahseder. Dijital reklam size hem bu huninin her adımında, hem de müşterilerinizi bu adımların her birinde takip etmekte yardımcı olabilir.

1. Adım: Marka Bilinirliğini Artırma
Birisinin ürün veya hizmetinizi satın almasını sağlamadan önce, onu bunların varlığından haberdar etmeniz gerekir. Bilinirlik, ürününüzü ya da markanızı dünyaya tanıtmanızla ilgilidir. Potansiyel müşterilerinizde ilgi uyandıracak bir hikaye anlatmakla ilgilidir.

2. Adım: İnsanların markanızı almayı düşünmesini sağlama
İnsanlar ürün veya hizmetinizden haberdar olduktan sonra, onun hakkında düşünmeye ve daha fazla bilgi aramaya başlamalarını istersiniz. Almayı düşünme düzeyinde insanların ürün veya hizmetinizle ilgili bir kayıt yaptırmalarını veya bir şey indirmelerini, bir alışveriş yapmalarını veya planlamadıkları bir şeyi satın almalarını istiyor olabilirsiniz.

3. Adım: İnsanların alışveriş yapmasını sağlama
Şimdi satışı kapatma zamanı. Son aşamada, markanızdan haberdar olan ve ürün ya da hizmetinizi almayı düşünmüş olan insanların internet dışında veya internet üzerinden alışveriş yapmasını istiyorsunuz. Ayrıca yeni müşterileri teşvik etmek ve gelecekte yine alışveriş yapmalarını sağlamak istiyorsunuz.

Neden dijital reklam vermeyi düşünmeliyim?

Dijital reklam işletmelere bazı benzersiz ve faydalı özellikler sunar:

Gelişmiş Hedefleme Seçenekleri: İnternet üzerinden reklam vermenin en önemli avantajlarından biri hedeflemedir, çünkü bu size reklamlarınızı belirli insan tiplerine gösterme olanağı verir. Örneğin, Facebook’ta insanlar gerçek kimliklerini, ilgi alanlarını, hayatlarındaki olayları ve daha fazlasını paylaşır. Facebook’un 1 milyarın üzerindeki aktif kullanıcısı sayesinde reklamverenler, Facebook reklamlarıyla işletmeleri için en çok önem taşıyan insanları hedefleyebilir.

Reklam planlama ve bütçe kontrolleri: İnternet reklamlarında reklamlarınızın zaman planını ve bütçesini kontrol edebilirsiniz. İnternet üzerinden kullanabileceğiniz birçok araç, reklamlarınızın nerede ve hangi formatta görüneceğini seçmenize de olanak sağlar. Dijital reklamlar aynı zamanda, geleneksel reklamlara göre daha fazla esneklik sağlar. Örneğin Facebook’ta istediğiniz zaman reklamınızın planını ve bütçesini güncelleyebilirsiniz.

Reklam takibi ve performans ölçümleri: Dijital reklamlar, reklamlarınızın nasıl performans gösterdiğini gerçek zamanlı olarak takip etmenize olanak sağlar. Reklamlarınız yeterli performans göstermiyorsa, bu reklamları durdurabilirsiniz. Belirli bir reklam çok iyi performans gösteriyorsa, daha fazla insana erişmek için o reklamın bütçesini artırabilirsiniz. Ayrıca Facebook’ta, Facebook pikseli olarak adlandırılan bir şeyi kullanarak reklamlarınızı kimlerin gördüğünü ve bunun sonucunda hangi eylemlerde bulunduklarını görebilirsiniz.

Dijital reklam platformları kampanyanızın başarısını ölçmenize yardımcı olan ve reklam için harcadığınız paranın karşılığında ne elde ettiğinizi ölçmenize yardımcı olan araçlar sunar.
Reklamlarınızın sonuçlarını anlamak ve sonuçlarınızı iyileştirmeye yönelik amaçlar belirlemek için bazı önerileri burada bulabilirsiniz:

Doğru insanlara eriştiniz mi?

Gördüğünüz sonuçları, belirlediğiniz hedef kitleyle karşılaştırın. Reklamınızla etkileşime geçen kişilerin hedeflediğiniz kitledekilerle aynı kişiler olması iyi bir işarettir. Reklamınızı hedef kitlenizin dışındaki kişiler görüyorsa, o hedef kitlede ayarlama yapmanız gerekebilir. Örneğin, belirli kişileri içerecek daha dar bir hedef kitle seçmeyi düşünebilirsiniz.

Gerçekleşen eylem başına ne kadar harcama yaptınız?

Reklam sonuçlarınız, reklamınızda eylem başına ne kadar ödeme yaptığınızı gösterir. Örneğin, bir kampanyaya 25$ harcamış ve 60 tıklama almışsanız, tıklama başına 0,41$ ödemiş olursunuz. Zaman içinde, eylem başına ücreti azaltarak eylem sayısını artırmak isteyebilirsiniz.

Bütçe olarak belirlediğiniz tutarı mı harcadınız?

Bir bütçe tutarı belirlemiş olsanız bile, reklamınız hedef kitlenize ulaşmıyorsa bu tutarın tamamını harcamayabilirsiniz. Teklifinizin düşük olması veya reklamınızın kalitesi gibi faktörler reklamınızın yayınını etkileyebilir. Bütçe tutarınızın harcanmadığı şeklinde bir eğilim görüyorsanız belirlediğiniz tutarı tekrar değerlendirin.

3 Comments

  1. İsimsiz 22 Eylül 2018 Reply

    Bu güzel ve yararlı paylaşım için çok teşekkürler. Devamını bekliyorum

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*