Facebook piksel nedir?

Facebook’a yeni reklam vermeye başlayanlar için basit bir dille anlatacak olursak: Facebook pikseli, oluşturacağınız reklam kampanyanlarınızda büyük etki yaratabilecek küçük bir javascript kod parçasıdır. Piksel, insanların Facebook reklamlarınızı gördükten sonra internet sitenizdeki tüm eylemleri takip eder. Bu verileri kullanarak yeniden hedeflemek üzere hedef kitleler oluşturabilir, reklamlarınızın yayınını optimize edebilir ve ne kadar etkili olduklarını ölçebilirsiniz. Facebook piksel kodu (Facebook Pixel) kullanmak daha fazla ölçümleme ve optimizasyon yapabilmenize olanak sağlar. Böylece daha düşük reklam ücretleri ve daha yüksek dönüşümler elde edebilirsiniz.

 

Facebook pikseliyle;

Çapraz cihaz dönüşümlerini ölçün: Müşterilerinizin dönüşüm gerçekleştirmeden önce cihazlar arasında nasıl geçiş yaptığını görün.

Reklam yayınlarını, istediğiniz eylemde bulunma olasılığı yüksek olan kişiler için optimize edin: Reklamlarınızın, istediğiniz alışveriş veya form doldurma benzeri eylemleri gerçekleştirme olasılığı en yüksek kişiler tarafından görüldüğünden emin olabilirsiniz.

İnternet sitenizi ziyaret eden kişilerden otomatik olarak hedef kitle oluşturun ve onları yeniden hedefleyin: İnternet sitenizde bir ürünün sayfasını ziyaret etme, sepete ekleme veya ürün satın alma gibi belirli eylemleri gerçekleştiren kişiler için Özel Hedef Kitleleri oluşturabilirsiniz.

Benzer Hedef Kitleler oluşturun. En iyi müşterilerinize benzeyen daha fazla kişi bulun.

Dinamik ürün reklamları yayınlayın. İnsanların internet sitenizde ziyaret ettiği ürünlere dayalı olarak Facebook’ta alakalı ve doğru zamanlamaya sahip reklamlar oluşturun.

Hedef Kitle İstatistikleri’ne erişin. İnternet sitenizi ziyaret eden kişilerle ilgili zengin istatistikler edinin.

0 Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*